Ronov nad Doubravou

léto 2004

Tento komentář se vlastně měl objevit již na sklonku léta, ale znáte to: práce, ženy a alkohol a máme tu nulovou výkonnostní křivku jedince. Daný jedinec, kterého nebudu jmenovat (Pavlík Kopeckých), je s komentářem tohoto srazu teprve na straně 367 a ještě pokračuje. Tudíž jak ho dokončí, tak ho sem dáme.

Jak se celá událost z Ronova vlastně upekla? Pavel nám přestavil velice sympatického chlapíka s krásným autem v podobě Davida Rejla a jeho Cadillacu DeVille Convertible 1970 v nádherné bílé barvě. Davida nemusím asi více představovat. Je to opravdu svérázný chlapík, který když přijede na sraz, tak je ho plný plac. Zejména se vyznačuje tím, že rád vozí děti a jejich maminky. Podezříváme ho, že to nedělá ani tak kvůli těm dětem, jako spíše kvůli těm maminkám. :-) No, přiznám se, mít takové gabrio budu vozit jen maminky a s sebou vozit skládací pískoviště, aby si jejich děti měly zatím kde hrát.

Jednoho dne Pavel přišel s tím, že mluvil s Davidem po telefonu a David nás pozval do svého sídla, kde měl proběhnout Cadillac meeting. Sama myšlenka separátních srazů se velice osvědčila. Přišel s ní tehdy Láďa a jeho Cadillac mountain meeting Strážný se stal již pravidelnou akcí, na kterou se všichni moc těší. A tak jsme tedy pozvání do Ronova nadšeně uvítali.

Vyrazilo se jak jinak než hromadně a cesta za slunného dne krásně ubíhala. Davida jsme v Ronově přistihli zrovna když leštil svého cadiho. Ostatně, neznám nic lepšího než víkendové leštění cadillaců. David nás srdečně přivítal a program zahájil prohlídkou nemovitostí, luhů a přilehlých hájů. Myslím, že lepší by bylo, kdyby David pro tento účel zřídil malý autocar, neboť dle zjištění mu vlastě patří celý Ronov i s vodní elektrárnou. Zejména vodní elektrárna a její provoz některé ůčastníky srazu zajímal natolik, že chtěli rozebírat i běžící turbinu.

Samotný meeting se odehrával pod širým nebem na louce mezi řekou a vodním náhonem zmíněné elektrárny. Seděli jsme na ostrově, na který se dalo najet po malém můstku. (Někteří se přes mostík protáhli jen tak tak.) Krásná atmosféra; nic lepšího neznám: voda příjemně plyne v řece, stromy tvoří příjemný chládek a jen tak tiše šumí a přátelé, ta vůně - jsem alergik -, ale ta vůně připravovaných dobrot na grilu a pak ten výjimečný salát, co tam holky udělaly, to absolutně přebilo ten čuch posečené trávy. Kolem postávající majestátní křižníky lesknoucí se na slunci a zejména pak Mirkova 66 blýskající všude odlesky od nového laku.

Perfektní relax, perfektní jídlo, ještě lepší pití... Luxusní, až bych řekl dekadentní, lenošení na sluncem vyhřátých zídkách kolem řeky a výhled na místo, kde bude stát, jak David říká, hotel ve stylu hacienda mexikana. Opravdu krásné! Doufáme, že takto vyvedená akce bude mít pokračování v tradičním každoročním setkání v Ronově.

Marek Doubrava


© 2005 Cadillac klub Česká republika